Felhasználható kertekben, ültetőedényekhez, cserepes növényekhez.
- Használható mindenféle mezőgazdasági művelésben, növeli a szerves anyagok mennyiségét a talajban.
- A növények erősebben, gyorsabban növekednek és érnek, korábbi betakarítás lehetséges, a termésmennyiség 30%-kal is több lehet.
- Gyorsítja a növények gyökérnövekedését és sűrűségét, így a növény erősebb lesz.
- Javul a növények gyökérbetegségekkel szenbeni ellenálló képessége.
- A férgek emésztőrendszeréből kikerülő mikroorganizmusok a talajbaktériumok negatív hatását ellensúlyozzák, így erősítik a növényt.
- A gilisztahumuszban lévő tápanyagok, makro-és mikroelemek az öntözés során lassan oldódnak fel, így lassú időn át táplálják a növényt, így a humusz iránti igény idővel csökken.
- A talaj mikroorganizmus-aktivitása nő és vízmegtartó képessége is jelentősen növekszik.
- Szabályozza a talaj PH egyensúlyát, lehetővé teszi a foszfor, kálium, vas stb. oldhatóságát a talajban, így a növény fel tudja venni a tápanyagokat.
- Lehetővé válik 100%-ban kiváló minőségű, ízű, aromájú növények termelése.
- Használatával megoldható a szennyezett és a vegyi anyagok felhasználása miatt eleszegényedett területek rehabilitációja.
- Javítja a talaj porózus szerkezetének kialakulását, lehetővé teszi a talaj számára, hogy megfelelőbb szerkezetet alakítson ki a növény növekedéséhez.
- 100%-ban szerves, 100%-ban ökológiai és nem toxikus. A gilisztahumusszal termesztett növények nem tartalmaznak nitrátmaradványokat.
- Nem szennyezi a vizet, a levegőt és a talajt.
- Nem tartalmaz adalékanyagot.
Mennyiség: 3 liter (kb. 1,2-1,3 kg/zsák)
A gilisztahumusz tanúsítvánnyal rendelkezik, magyar kistermelő állítja elő.
A BIOMATE-gilisztahumusz az ökológiai gazdálkodásban is felhasználható. A gilisztahumuszt maximum 25 térfogat %-os arányban javasoljuk felhasználni. A gilisztahumusz felhasználható valamennyi zöldség-, gyümölcs, virág és dísznövénykultúra termesztésére, nevelésére, pázsit telepítésére, fenntartására, kivéve a mészkerülő, savanyú kémhatású talajt igénylő és különösen sóérzékeny növényi kultúrákat.
Felhasználási javaslat:
-
Balkonládás, cserepes, konténeres virág vagy palántaneveléshez 1l humuszhoz 3l föld kell.
-
Szabadföldi zöldség-, virág-, dísznövénytermesztéshez 1,5-2,5l/m2 mennyiséget sekélyen a talajba dolgozni.
-
Gyümölcsfák telepítésekor 3-6l/fa mennyiségben az ültetőgödör talajába keverve, fenntartásra 1,5-4l/fa/év a koronacsurgó talajába bedolgozva.
-
Szőlő telepítésekor 1,5-3l/tőke mennyiségben az ültetőgödör talajába keverve, fenntartásra 0,7-1l/fm/év menyiségben a sorokba keverve.
-
Díszfák, díszcserjék telepítésekor 3-5l/ültetőgödör mennyiségben a gödör talajába keverve, fenntartásra 1-2l/fa vagy cserje/év mennyiségben sekélyen a talajba keverve.
-
Pázsit-gyep telepítéséhez 1,5-2l/m2 mennyiségben a feltalajba keverni, ápoláshoz tavasszal és nyár végén 0,6-1l/m2 mennyiséget elszórni, majd esőztetve bemosatni.
Lombtrágyaként történő használat:
Rendkívül eredményesen használható a gilisztahumusz vizes oldata levéltrágyaként kipermetezve, vagy a talajra öntözve.
Ezt úgy készíthetjük el, hogy csapadékvízbe lógassunk be 400 mikronos szűrőzacskóba gilisztahumuszt 20:1 arányban, és lehetőleg 20°C hőmérsékleten intenzíven levegősztessük 24 órát, ügyelve, hogy a kioldódó anyag ne üllepedjen ki. A kapott oldatot 12-24 órán belül jutassuk ki.
Érdemes tenyészidőben 10-14 naponta ismételni.